Search
  • softcode

TrackIR Hakkında

trackir5-square-logo.png
NaturalPoint firmasina ait TrackIR 5, 6 açıda yüksek çözünürlük ve görüntü işlemesi ile kafa takibi yapar.

TrackIR 4 ürününün başarısı ve dünyada en çok satılan kafa takip cihazı olması nedeni ile geliştirilmiş kamera sensörü ve açısı ile TrackIR 5, NaturalPoint için ciddi bir adımdır. TrackIR, savaş, uçuş ve yarış oyuncuları arasında çok popüler bir üründür. TrackIR 5, oyuncunun 6 açıdaki tüm kafa haraketlerini 120fps'lik algılama hızına sahip kamera ile oyuna yansıtır.

Bildiğimiz fare, klavye veya joystick yardımı ile nişan alma hareketi aynı şekilde devam ederken, TrackIR 5 ile etrafınıza özgürce bakabilirsiniz. Bu sayede etrafınıza bakmak için fare, klavye yada başka bir cihaz kullanmadan direkt kafa haraketlerinizi oyuna yansıtabilirsiniz.

TrackIR 5, 165’den fazla oyun tarafından desteklenmekte ve bu listeye her geçen gün yeni oyunlar eklenmektedir.

Günümüzde üretilen oyunlar grafik anlamında bu zamana kadar yapılmış en iyi oyunlar olmasına rağmen oyuncunun oyuna katılımı fare, klavye veya joystick gibi cihazlardan öteye hiç bir zaman geçememiştir. TrackIR ile bu tamamen değişmiş ve oyuncunun fiziksel kafa haraketleri ile oyuncunun kendisi oynadığı oyuna dahil olmuştur. TrackIR her ne kadar basit bir iş yapıyor gibi gözükse de, arkasında yatan kusursuz sensörü ve tasarımı ile, oyuncular için vazgeçilmez bir aksesuardır.

TrackIR dünyanın en çok satılan kafa takip ürünüdür.


14 views0 comments

Recent Posts

See All